Just Cavalli R7251119001 Men's Quartz Watch Leather
Limit 3 per customer
Woot! customers who are Amazon Prime members can enjoy special shipping benefits on Woot!, including:
Amazon Prime membership required. See individual offer pages for shipping details and restrictions. Not valid for international shipping addresses.
Get started by logging in with Amazon or try a 30-day free trial of Amazon Prime*
Login with Amazon Try a 30-day free trial of Amazon Prime*Re-login required on Woot! for benefits to take effect
Shipping Note: Shipping to APO, Military and PO Box addresses not available for this item
Warranty: 1 year Manufacturer
| Specifications | |
|---|---|
| Movement: | Quartz |
| Dial Window Material: | Mineral crystal |
| Case Material: | Stainless steel |
| Case Diameter: | 36 mm |
| Case Thickness: | 10 mm |
| Clasp: | Buckle |
| Band Material: | Leather |
| Band Width: | 20 mm |
| Band Length: | Up to 7.5" |
| Case Back: | Screw-down |
| Bezel: | Stainless Steel |
| Bezel Function: | Stationary |
| Crown: | Push/pull |
| Water Resistance: | 30 meters/100 feet |
| Calendar: | Date display at 3:00 |
| Origin: | Hong Kong |
In the Box:
(1) Just Cavalli R7251119001 Men's Quartz Watch Leather
| Specifications | |
|---|---|
| Movement: | Quartz |
| Dial Window Material: | Mineral crystal |
| Case Material: | Stainless steel |
| Case Diameter: | 36 mm |
| Case Thickness: | 10 mm |
| Clasp: | Buckle |
| Band Material: | Leather |
| Band Width: | 20 mm |
| Band Length: | Up to 7.5" |
| Case Back: | Screw-down |
| Bezel: | Stainless Steel |
| Bezel Function: | Stationary |
| Crown: | Push/pull |
| Water Resistance: | 30 meters/100 feet |
| Calendar: | Date display at 3:00 |
| Origin: | Hong Kong |
In the Box:
(1) Just Cavalli R7251119001 Men's Quartz Watch Leather
| 12 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |
|---|