Features
Diesel is a fashion industry legend. A pioneer in the fashion world, it has always remained both outside and ahead of trends. Never forsaking its original DNA, it has evolved into an iconic global lifestyle brand, selling the view that the world is a “single, boarder-less macro-culture.”
- Logo signature
- 100 percent UVA and UVB protection
Shipping Note: Shipping to Alaska, Hawaii, and APO addresses is not available for this item
Warranty: 30 day manufacturer
Specs
| Specifications | |
|---|---|
| Gender: | Women's |
| Style: | Fashion |
| Frame: | Plastic |
| Color: | Brown and pink |
| Lens: | Brown gradient |
| Eye: | 58mm |
| Bridge: | 15mm |
| Arm: | 135mm |
| Temple to Temple: | 6.25 inches |
| Nose Pads: | None |
In the Box:
(1) Diesel 0008-59F-58-15-135 Women's Fashion Sunglasses, Brown-Pink/Brown Gradient
Specs
| Specifications | |
|---|---|
| Gender: | Women's |
| Style: | Fashion |
| Frame: | Plastic |
| Color: | Brown and pink |
| Lens: | Brown gradient |
| Eye: | 58mm |
| Bridge: | 15mm |
| Arm: | 135mm |
| Temple to Temple: | 6.25 inches |
| Nose Pads: | None |
In the Box:
(1) Diesel 0008-59F-58-15-135 Women's Fashion Sunglasses, Brown-Pink/Brown Gradient
Sales Stats
- Speed to First Woot:
- 12h 54m 38.889s
Purchaser Experience
Purchaser Seniority
Quantity Breakdown
Percentage of Sales Per Hour
| 12 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |
|---|
Woots by State
Best sellers
-
$1999 $60.00 Reference PriceSave: $40.01 (67%)Vans Unisex Hylane Shoe -
$699 $19.90 Reference PriceSave: $12.91 (65%)Amazon Essentials Men's Mock Sweatshirt -
$1499 $49.99 Reference PriceSave: $35.00 (70%)SLEEPLUX Air Mattress with Pump & USB Charger, Twin -
$349 $5.99 Reference PriceSave: $2.50 (42%)(4 PACK) Energizer 2032 Batteries - 3V Lithium Coin Batteries