Features
A silver sunray dial is accented with luminous hands and markers in this women's watch from Akribos XXIV.
- Day, date and GMT subdials
- Water resistant up to 33 feet
- Japanese quartz movement
Shipping Note: Shipping to APO, Military and PO Box addresses not available for this item
Warranty: 2 year Manufacturer
Specs
| Specifications | |
|---|---|
| Movement: | Japanese quartz |
| Dial Window Material: | Mineral crystal |
| Case Material: | Stainless steel |
| Case Diameter: | 36.5 mm |
| Case Thickness: | 11.5 mm |
| Clasp: | Deployant |
| Band Material: | Stainless steel mesh |
| Band Width: | 21 mm |
| Band Length: | Up to 7.5" |
| Case Back: | Screw-down |
| Bezel: | Stainless Steel |
| Crown: | Push/pull |
| Calendar: | Day at 9:00 & Date at 3:00 |
| Water Resistance: | 10 meters/33 feet |
| Origin: | Hong Kong |
In the Box:
(1) Women's Quartz Multifunction Stainless Steel Mesh Bracelet Watch
Specs
| Specifications | |
|---|---|
| Movement: | Japanese quartz |
| Dial Window Material: | Mineral crystal |
| Case Material: | Stainless steel |
| Case Diameter: | 36.5 mm |
| Case Thickness: | 11.5 mm |
| Clasp: | Deployant |
| Band Material: | Stainless steel mesh |
| Band Width: | 21 mm |
| Band Length: | Up to 7.5" |
| Case Back: | Screw-down |
| Bezel: | Stainless Steel |
| Crown: | Push/pull |
| Calendar: | Day at 9:00 & Date at 3:00 |
| Water Resistance: | 10 meters/33 feet |
| Origin: | Hong Kong |
In the Box:
(1) Women's Quartz Multifunction Stainless Steel Mesh Bracelet Watch
Sales Stats
- Speed to First Woot:
- 1h 15m 23.116s
Purchaser Experience
Purchaser Seniority
Quantity Breakdown
Percentage of Sales Per Hour
| 12 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |
|---|
Percentage of Sales Per Day
| Mon | Tue | Wed | Thu | Fri | Sat | Sun |
|---|
Woots by State
Best sellers
-
$799–$1399(2 or 4 Cables) Anker 60W USB-C Fast Charging Cable (6 Feet) -
$999 $19.98 Reference PriceSave: $9.99 (50%)(24 PACK) Energizer MAX AAA Alkaline Batteries -
$499 $15.98 Reference PriceSave: $10.99 (69%)(16 PACK) Rayovac AA Fusion Premium Alkaline Batteries -
$899 $34.99 Reference PriceSave: $26.00 (74%)Eddie Bauer Sherpa Throw Blanket 50x60