Features
a_line 20106DV Women's Marina Stainless Steel Chronograph Watch.
- Stainless steel case and bracelet
- White textured dial
- Mineral crystal lens
- Silver tone and luminous hands
- 60 second and 24-hour sub-dials
- Japanese chronograph quartz movement
- Water resistant to 50 meters
Shipping Note: Shipping to APO, Military and PO Box addresses not available for this item
Warranty: 90 Day Woot Limited Warranty
Specs
| Dial Window Material | Mineral Crystal |
| Clasp | Push Button Deployment with Safety |
| Case Material | Stainless Steel |
| Case Diameter | 40 mm |
| Case Thickness | 13 mm |
| Band Material | Stainless Steel |
| Band Width | 20 mm |
| Band Length | Up to 8.5" |
| Bezel Material | Stainless Steel |
| Case Back | Screw-Down Stainless Steel |
| Movement | Japanese Chronograph Quartz |
| Water Resistance | 50 meters |
Made in China
In the box:
(1) a_line 20106DV Women's Marina Stainless Steel Chronograph Watch
Specs
| Dial Window Material | Mineral Crystal |
| Clasp | Push Button Deployment with Safety |
| Case Material | Stainless Steel |
| Case Diameter | 40 mm |
| Case Thickness | 13 mm |
| Band Material | Stainless Steel |
| Band Width | 20 mm |
| Band Length | Up to 8.5" |
| Bezel Material | Stainless Steel |
| Case Back | Screw-Down Stainless Steel |
| Movement | Japanese Chronograph Quartz |
| Water Resistance | 50 meters |
Made in China
In the box:
(1) a_line 20106DV Women's Marina Stainless Steel Chronograph Watch
Sales Stats
- Speed to First Woot:
- 3h 8m 23.556s
Purchaser Experience
Purchaser Seniority
Quantity Breakdown
Percentage of Sales Per Hour
| 12 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |
|---|
Percentage of Sales Per Day
| Mon | Tue | Wed | Thu | Fri | Sat | Sun |
|---|
Woots by State
Best sellers
-
$2299 $49.99 Reference PriceSave: $27.00 (54%)(NEW) Amazon Fire TV Stick 4K (2nd Gen) (2023) -
$699 $36.99 Reference PriceSave: $30.00 (81%)Hicober 3-in-1 Wireless Magnetic Foldable Charging Station for Apple -
$499 $15.98 Reference PriceSave: $10.99 (69%)(16 PACK) Rayovac AA Fusion Premium Alkaline Batteries -
$1999 $60.00 Reference PriceSave: $40.01 (67%)Vans Unisex Hylane Shoe