Features
The Italian luxury goods brand Salvatore Ferragamo presents these timeless sunglasses which exemplify unparalleled style and extravagance.
- 100% UVA and UVB protection
- Scratch and impact resistant lens
- Adjustable nose pads
- Logo signature
Shipping Note: Shipping to APO, Military and PO Box addresses not available for this item
Warranty: 90 Day Woot Limited Warranty
Specs
| Specifications | |
|---|---|
| Style: | Aviator |
| Frame Material: | Metal |
| Temple to Temple: | 6.25 inches |
| Lens Color: | Gray gradient |
| Eye: | 63 mm |
| Bridge: | 10 mm |
| Arm: | 135 mm |
| Origin: | Italy |
In the Box:
(1) Ferragamo SF103SL-015-63-10 Wmns Aviator Gunmetal Suns
Specs
| Specifications | |
|---|---|
| Style: | Aviator |
| Frame Material: | Metal |
| Temple to Temple: | 6.25 inches |
| Lens Color: | Gray gradient |
| Eye: | 63 mm |
| Bridge: | 10 mm |
| Arm: | 135 mm |
| Origin: | Italy |
In the Box:
(1) Ferragamo SF103SL-015-63-10 Wmns Aviator Gunmetal Suns
Sales Stats
- Speed to First Woot:
- 4h 54m 46.224s
Purchaser Experience
Purchaser Seniority
Quantity Breakdown
Percentage of Sales Per Hour
| 12 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |
|---|
Woots by State
Best sellers
-
$1999 $60.00 Reference PriceSave: $40.01 (67%)Vans Unisex Hylane Shoe -
$699 $19.90 Reference PriceSave: $12.91 (65%)Amazon Essentials Men's Mock Sweatshirt -
$1499 $49.99 Reference PriceSave: $35.00 (70%)SLEEPLUX Air Mattress with Pump & USB Charger, Twin -
$499 $16.99 Reference PriceSave: $12.00 (71%)(8 PACK) Energizer MAX D Alkaline Batteries